Internet a sociálne siete

Samé počítače či online svet. Kedy sa dopracujeme k tomu, aby sme ich nemuseli používať? Aj vy si kladiete veľmi veľa otázok, na ktoré sa ťažko odpovedá? Už sa asi nedopracujeme do doby, kedy digitálne zariadenia neexistovali. Bola to úplne iná doba, kedy sme museli navštevovať druhých ľudí, ak sme chceli zistiť, čo robia alebo sa s nimi porozprávať. Tak isto sa častejšie robili všelijaké oslavy narodenín, menín alebo aj sa navštevovali ľudia na vianočné sviatky. V tejto dobe, dnešnej, druhým ľuďom len poprajeme všetko najlepšie k ich sviatku prostredníctvom internetu a sociálnych sietí. Je to v poriadku? Niekedy sa mi zdá, že ten svet predtým bol omnoho lepší.

sociálne siete

Avšak voľakedy sme sa nemali ako dostať k určitým potrebným informáciám. Tieto informácie nám vie poskytnúť len internet a rôzne webové stránky. Poskytuje nám množstvo noviniek a správ, čo sa u nás alebo vo svete udialo. Máme prehľad o každej jednej dopravnej nehode alebo tiež o rôznom zvyšovaní sociálnych dávok. Je to pre nás veľkým prínosom. V minulosti by sme nemali tieto potrebné informácie. Čoraz viac však internet a online priestor využívame na publikovanie našich videí zo života alebo poskytovaním svojich osobných fotografií. To nie je práve najlepšie riešenie.

internet

Svoje súkromie by sme si mali chrániť a nedávať každý jeden náš pohyb na internet a sociálnu sieť. Sociálne siete sa stali našim druhým domovom. Viac informácií o blízkej rodine viem, keď si pozriem ich profil na sociálnej sieti. Nemalo by to tak byť. Osobný kontakt by bol lepší a aj by sme vedeli o  tom druhom, čo ho zaujíma a čo najradšej robí, prípadne aj to, ako si žije a čo má nové. Prostredníctvom sociálnych sietí vieme síce, kde bol alebo čo robil, no iné informácie nám unikajú. Návštevy sú nevyhnutnosťou. Potrebujeme mať aj iný kontakt ako ten, ktorý sa odohráva na sociálnej sieti.