Moje Vianoce

Chcete rozžiariť svoj vianočný stromček? Potom jedine so svetelnou reťazou https://www.veselevianoce.sk/produkty/led-svetelne-retaze najrôznejších farieb a prevedení! Vianočný stromček je jedna z najznámejších a najkrajších tradícií, ktorú poznám. Medzi tie ďalšie patrí napríklad naše tradičné jedlo na Štedrý večer – kapor, alebo rezeň so zemiakovým šalátom, spievanie vianočných kolied (Vianoce Vianoce prichádzajú, Tichá noc, ako si krásne neviniatko a podobne). Medzi tie menej známejšie tradície ale môžeme zaradiť aj rozkrajovanie jabĺčka, hádzanie papučom a podobne. Čo je pre mňa na Vianociach najkúzelnejšie?

darky

Jednoznačne tá pravá vianočná atmosféra. A ako som už nižšie napísala, nesmie chýbať ani jedna tradícia. Ja som veľmi konzervatívne založený človek, to je možno pravda, ale tieto tradície a zvyky jednoducho milujem. Nedokážem si predstaviť na Vianoce mať iné jedlo, ako kapra so zemiakovým šalátom a každý rok sa na neho veľmi teším. Samozrejme, že si ho robím aj párkrát do roka, nielen na Vianoce, ale na Vianoce je to jednoducho nutnosť a musí byť. Ak by ste chceli zapátrať a zaujímať sa o Vianoce trošku viac, zistíte, že v každej krajine sa Vianoce oslavujú trochu inak. Napríklad v Amerike darčeky nenosí náš český Ježiško, ale Santa Claus.

darky

A práve v Amerike je aj zvykom, že deti nájdu darčeky pod stromčekom až ráno, 25.12, nie 24.12, ako je to u nás. Viete, čo je ale najväčšia sranda na Vianociach? Pokiaľ máte dieťa rovnako ako ja, určite sa na tom zhodneme. Schovávanie a dávanie vianočných darčekov pod stromček. Pre mnohých rodičov to môže byť zložité a nie je sa čomu diviť. Deti sú zvedavé a často majú milióny otázok a chcú vidieť Ježiška.

,,Mami, a kedy už priletí ten Ježiško?“

,,Mami, kedy už pod stromčekom budú darčeky?“

,,Kedy konečne zazvoní zvonček a budeme sa môcť pozrieť pod stromček?“

Často sa tiež mamičky stretávajú s tým, že deti by najradšej kvôli darčekom odbiehali od Štedrovečernej večere. A to je ešte len sranda.