Prečo si zvoliť zábradlie z nerezu

Nerezová oceľ sa stala symbolom oceliarskej výroby už za socializmu, spomeňme napríklad v bývalom Československu tradičnú výrobu nerezových materiálov v štátnom podniku Poldi SONP Kladno. Oceliarne Poldi dodávali na trh veľmi kvalitnú surovinu dokonca aj pre odvetvie medicíny, napríklad sa tu v špeciálnych výrobných programoch zhotovovali kĺbové náhrady bedrových kĺbov a nerezové spojovacie planžety pre operatívne zákroky komplikovaných zlomenín.

nerezové zábradlie

Nerezová oceľ patrí aj dnes k obľúbeným kovovým materiálom a je stálym prínosom pre stavebné profesie napríklad pri výrobe nerezového zábradlia v exteriéri lmmont.sk. Jej obľuba je daná niektorými špecifickými vlastnosťami, ktorými iné riešenia nedisponujú.

Odolnosť voči korózii – týmto by sme zrejme mali začať, pretože už samotný názov nehrdzavejúcej ocele dáva jasne na vedomie, že sa jej korózia týkať nebude za žiadnych okolností. Je to dané štruktúrou, chemickým zložením ocele, legovanej najmä chrómom a niklom. Nerezové zábradlia môžete umiestniť v podstate kamkoľvek a nikde si nebude kaziť reputáciu. Desiatky rokov bude spoľahlivo plniť svoju funkciu za každého počasia aj za extrémnych teplôt a ďalších poveternostných vplyvov.

zábradlie z nerezu

Konštrukčná stabilita – niektorí z vás sa môžu domnievať, že legovanie prvky niklom a chrómom bude mať negatívny vplyv na pevnosť ocele a jej ďalšie zásadné mechanické vlastnosti, ale nie je tomu tak. V porovnaní s bežnými oceľovými nosníkmi a profilmi ide o prakticky zhodné parametre, preto je možné nerez uplatniť aj v situáciách, kde musí bezpodmienečne zaistiť bezpečnosť osôb pri pohybe vo výškach. Nerezové zábradlia je možné teda inštalovať na terasách, balkónoch, rozhľadniach, športových štadiónoch atď.

Vzhľad – nerezová oceľ síce na prvý pohľad pôsobí trochu chladne, ale ak zvolíte vhodné prostredie, kde ju uplatniť, potom sa môže javiť ako pomerne atraktívne riešenie, napríklad v budovách hotelov, penziónov, športovísk, zdravotníckych zariadení, úradov, múzeí, galérií alebo obchodných centier.