Široké využitie

Sóda bikarbóna je nám všetkým určite známym pojmom už od malička. Používali ju už naše staré mami pre rôzne využitie v domácnosti, či už išlo o varenie alebo upratovanie. Sóda bikarbóna je lacnou záležitosťou s ohromnou silou. Možno pre to sa stala takou obľúbenou úplne pre každého. Áno, sóda bikarbóna je naozaj tým najlepším čističom a porovnanie cena a kvalita je priam neuveriteľná. Používa sa pri čistení naozaj rôznych povrchov, pretože má rýchly účinok a neutralizuje zápachy spôsobené čímkoľvek. Na vybrané miesto stačí nasypať malé množstvo sódy bikarbóny, nechať niekoľko minúť pôsobiť (pre efektívnejší výsledok môžete sódu do povrchu zapracovať napríklad kefou) a potom už len stačí vysávačom zvyšky sódy povysávať. A hotovo, nejedná sa o nič zložité ani náročné, zvládnete to ľavou zadnou aj Vy.

sóda bikarbóna

Jedná sa o sto percentne ekologický prostriedok, takže jeho používaním chránite aj naše životné prostredie. Sóda bikarbóna so sebou prináša mnohé plusy, ako napríklad to, že ňou vyčistíte takmer všetko. Trápia Vás špinavé panvice od rokov neustáleho využívania? Staré pripáleniny vedia byť niekedy naozaj otravné a je ťažké sa ich zbaviť.

čistenie

Avšak so sódou to môžete ľahko zvládnuť. V kombinácií s octom a trochou trpezlivosti vyčistíte aj zanesené hrnce aj keď ste si možno mysleli, že už im nepomôže nič. Zapáchajúci gauč či matrac na posteli? Pre sódu bikarbónu nebude žiadnym problémom ani toto. Nepríjemné zápachy dokáže eliminovať už do hodiny a Váš gauč či matrac bude znova ako úplne nový. Sóda Sirka je lacnou záležitosťou za niekoľko centov, takže do nej nemusíte vrážať veľa peňazí a dosiahnete fantastických výsledkov. U nás si môžete teraz zakúpiť tento univerzálny čistič už od 250g až po jedno kilo, pričom cena za kilo je naozaj neprekonateľná. Vyskúšajte sódu bikarbónu na najrôznejšie povrchy nábytku a sami zistíte, že už nič iné pre domácnosť nepotrebujete.