Sklenené zábradlie sa stane ozdobou vášho príbytku

Sklo patrilo odjakživa k materiálom, ktoré ľudia nesmierne obdivovali. Spomeňme napríklad Jabloneckú bižutériu, ktorá si už za socializmu vydobyla slávu vo vtedajšom Československu. Sklársky priemysel má mnohoročnú tradíciu a sklári dokážu zhotoviť aj neuveriteľne prekrásne výrobky, ktoré zdobia najluxusnejšie príbytky vrátane zámockých interiérov, a iste pri prehliadke zámkov, ako je Bojnice alebo Betliar, neprehliadnete krištáľové lustre alebo veľké nástenné zrkadlá.

sklenené zábradlie

Sklo je tiež materiál, bez ktorého sa nezaobídeme pri výrobe okien, ale ľudská zvedavosť a túžba po dokonalosti ide ešte ďalej. S objavom plastických hmôt vznikla možnosť vyrábať aj tvrdené sklá a sklá s vnútornou ochrannou fóliou. Tvrdené sklo je samo o sebe veľmi pevné a kompaktné, proces jeho výroby spolieha na takzvané kalenie, čo je ohrev skla na veľmi vysokú teplotu 620 stupňov Celzia a jeho následnom veľmi prudkom ochladení. Kalením sklo získava jedinečné vlastnosti, ktoré mu prepožičiavajú možnosť zúčastniť sa procesov výroby pre stavebníctvo, a teda aj na výstavbu sklenených zábradlí.

interiér domu

Sklenené zábradlia vám môžu v interiéri doslova vykúzliť prekrásnu ozdobu, či už ich umiestnite na schodisko, alebo na vašu lodžiu v bytovom dome. A práve lodžie sa stali významným odberateľom tvrdených skiel, kedy sa zábradlia dopĺňajú hornou posuvnou časťou a lodžia (alebo balkón) sa potom premení na zimnú záhradu alebo skleník.

Presklené balkóny, lodžie či terasy vyzerajú veľmi efektne a zároveň sa jedná o praktické riešenie, ktoré zaisťuje potrebné súkromie a zároveň izoluje miesto od vonkajších vplyvov, najmä od zvýšenej úrovne hluku, prašnosti a tepelných vplyvov mrazivého počasia, alebo naopak letných extrémnych horúčav.

Skleneným zábradlím získa vaša nehnuteľnosť na atraktivite a bude to oveľa pôsobivejšie riešenie, než iné materiály, najmä konštrukčná oceľ.