Aký matrac je najlepší – poznáte rozdiel

Matrac je miesto, kde ležíte niekoľko hodín, každý deň v roku. Práve preto si zaslúži Vašu pozornosť aj keď často býva pri riešení problémov so spánkom na poslednom mieste. Dôvodom je najčastejšie práve cena nového matraca, ktorá je strašiakom pri jeho kúpe. A vedie k dlhému rozmýšľaniu, ktoré stav nerieši ale naopak ešte zhoršuje. A riešenie neprichádza, rovnako ako rozhodnutie zmeniť to. Ceny matracov sa štandardne pohybujú od zhruba 40 eur až po stovky. Aké sú ale rozdiely medzi nimi a ako si vybrať správny matrac, ktorý nám zároveň poskytne to, čo potrebujeme? Treba mať na pamäti, že matrace sa vyrábajú z rôznych materiálov a obsahujú rôzne formy náplní a výstuží.

neexistuje zlý matrac - iba zle zvolený matrac

Nie je to len tak. Nie je to ani marketingový trik. Je to hlavne o rôznorodosti človeka a jeho potrieb. Tieto inovácie vo výrobe matracov vznikli na základe dopytu zákazníkov. Chápme to tak, že rozmanitosť matracov vznikla na základe požiadaviek, ktoré sme si samy zadali. Výrobcovia reagovali na požiadavky trhu inováciami vo výrobnom procese. Neexistuje preto menej kvalitný matrac či predražený matrac. Je to iba o zložitosti techniky spracovania materiálov a náročnosti samotnej výroby.

Najlacnejšie matrace spĺňajú svoju úlohu rovnako dobre ako iné matrace v rôznych cenových kategóriách. Koniec koncov je iba na zákazníkovi aký typ matracu si zvolí. To zahŕňa zohľadnenie rôznych faktorov.

aj lacný matrac môže priniesť luxusný spánok

Na čo musíme prihliadať pri kúpe nového matraca? Prinášame Vám niekoľko jednoduchých nápovied, aby ste sa pri kúpe nestratili. Matrace možno rozdeliť podľa veku. Malé deti, adolescenti a dôchodcovia majú iné nároky ako dospelý v najlepších rokoch. Volíme preto pre nich stredne tvrdí matrac, ktorý udrží chrbticu v správnej polohe. Ďalším podstatným faktom je váha. Ak ste prekročili hranicu 90 kilogramov, potrebujete tvrdší matrac, ktorý udrží telo v správnej polohe pri spánku a je oporou pri vstávaní. Ďalšie aspekty výberu matraca sú už zložitejšie a zohľadňujú Váš zdravotný stav ako alergie, neurologické či ortopedické problémy pri ktorých je správna opora pri spánku a materiál z ktorého je samotný matrac vyrobený. Nebojte sa preto opýtať odborníka na jeho názor a radu.