Súčasti počítača

Každý počítač sa skladá z veľmi potrebných súčastí. Vlastníte svoj vlastný osobný stolný počítač, ale netušíte z čoho sa skladá? Počítač musí obsahovať časti,  lebo bez nich by nefungoval. Ak si myslíte,  že časti počítača sú monitor,  myš a klávesnica,  ste na omyle. Hlavný počítač je bedňa,  ktorá má v sebe ukryté veľmi dôležité súčasti. Ktoré sú to a na čo slúžia? Základné doska je veľmi dôležitým prvkom každého počítača. Nazýva sa tiež matičná doska. Je rozhodujúca a veľmi potrebná pre správny chod celého vášho počítača. Úloha matičnej dosky je prepojenie vnútorných a vonkajších zariadení počítača.

súčasti

Základná doska poskytuje napríklad pripojenie myši či klávesnice k počítaču, rôzne porty, napríklad USB port, zvukové konektory, grafiku alebo aj sieťové pripojenie. Procesor predstavuje mozog celého počítača. Bez správne vybraného procesora, by váš počítač jednoducho nefungoval a nepracoval by správne. Počítač obsahuje súčasti, ktoré sú v zariadení priamo namontované, avšak niektoré sú prepojené aj káblami. Grafická karta je veľmi dôležitou súčasťou každého počítača. Zabezpečuje zobrazenie informácií na vašom monitore. Každá grafická karta má svoju pamäť.

matičná doska

Svojou vyššou kapacitou grafickej pamäte sa váš počítač stane výkonnejší a zvládne aj ťažšie úlohy, ktoré na ňom budete vykonávať. S lepšou grafickou kartou si napríklad môžete pozrieť rôzne videá a filmy v nerušenej kvalite obrazu. Tiež zaisťuje plynulé hranie hier a používa sa aj pri grafických výpočtoch. Využitie nájdete v stavebníctve, v informatike, v dizajne, ale aj pri architektúre. Klávesnicu k používaniu vášho počítača nutne potrebujete. Najbežnejšie používanou klávesnicou je fyzická externá klávesnica. Je pripojiteľná do vášho počítača, zjednoduší vám ovládanie na monitore. Pri fyzickej klávesnici nie je nutné disponovať monitorom s dotykovou obrazovkou. Pomocou týchto súčastí viete plynulo pracovať, hrať sa alebo vzdelávať, či pozerať si rôzne webové stránky cez svoj počítač.

Categories: PC